Żywe srebro

zywe-srebro-b-iext24715859Neal Stephenson to autor książek fantasy z dość bogatą literaturą, którą już ma na swoim koncie. Przygotowywane przez niego książki cieszą się dość dużym zainteresowaniem i sprzedają się dość dobrze. Tym razem w sprzedaży pojawia się Żywe Srebro. Jest to książka, która w pewnym sensie jest kontynuacją wcześniej nakreślonej przez tego autora linii, w której przedziera się on przez historię barokową całego globu.

Wszystko toczy się w obrazie historii, jednak ma formę fantasy. Z jednej strony w książkach pojawiają się rzeczywiście istniejące postacie, z drugiej ten obraz jest mocno przebarwiony wątkami fantastycznymi, które jak się można spodziewać wyraźnie zmieniają cały wygląd świata. Dla miłośników książek fantasy, które osadzone są w historycznym świecie Żywe Srebro i wcześniejsze pozycje Stephensona to bez wątpienia pozycje ciekawe, które będzie się im dobrze czytać. Szukając dla siebie interesujących książek fantasy można sięgać po jego propozycje. Warto jednak przeczytać całą serię, gdyż w ten sposób będzie można lepiej przyjąć przekaz autora, który pisze w sposób wyjątkowy.

Dla niektórych taka forma literatury może być nieco męcząca, dla innych ciekawa, dla jeszcze innych jeszcze denerwująca. Stephenson to przede wszystkim autor, który musi przypaść do gustu. W innym przypadku czytanie jego książek będzie raczej niemożliwe.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Fantastyka

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje