Życie skoczka

moja-walka-o-kazdy-metr?Moja walka o każdy metr? to autobiograficzna książka Thomasa Morgensterma, w której główną osią jest dramatyczny skok, który w znaczny sposób wpłynął na życie i sposób postrzegania swiata przez słynnego skoczka.
Autor przypomina, wręcz relacjonuje, swoje zwycięskie skoki, wydarzenia, które pozwoliły mu zdobyć sławę na arenie międzynarodowej.
Bardzo realistycznie i wyraźnie przedstawiony został wątek rywalizacji z Gregorem Schlierenzauerem, autor wyjaśnia także, dlaczego nienawidzi skoczni w słynnej Planicy oraz opowiada o przyczynach rozstania z Kristiną.

Znaczący okazuje się wątek, w którym Thomas Morgenstern przedstawia własne odczucia w dramatycznej sytuacji, jaką okazał się niefortunny skok, prezentuje wolę walki i wewnętrzną siłę, która pozwoliła mu ? po kolejnych upadkach ? ponowie zasiąść na belce i uczestniczyć w skokach. Autobiograficzna książka Thomasa Morgensterna wbrew pozorom nie jest wyłącznie adresowana dla fanów skoków narciarskich. To umiejętne przedstawienie woli walki i chęci życia, usilnego dążenia do wytyczonych celów, układania życia według własnego scenariusza i dokonywania wolnych wyborów. Odbiorca śledzi losy nie tyle zawodnika, ile człowieka, który ma własne radości i smutki, a jego życie zawodowe opiera się na różnych relacjach z trenerem i kolegami. Jest to prezentacja siły ludzkiego charakteru, wytrzymałości psychicznej i dążenia do celu.
Doskonały wzór dla współczesnego człowieka.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje