Złodziejka książek

zlodziejka-ksiazek-b-iext24142045Złodziejka książek to jedna z takich pozycji na rynku literatury obcej, która bardzo szybko stała się hitem i można mówić o jej wielkiej popularności. Akcja książki toczy się w trudnych czasach II wojny światowej. Tło wydarzeń historycznych jak zawsze okazuje się udane i na tym tle autor przygotowuje ciekawą książkę, która szybko zdobyła sobie uznanie i została zekranizowana.

Złodziejka książek to opowieść o dziewczynie, która przez ukradzioną książkę w czasie pogrzebu swojego brata zaczyna uczyć się słów, poznaje ich wartość i siłę. Za tą pierwszą skradzioną książką idą kolejne, które bardzo często dotykają wyjątkowych problemów współczesnego jej świata. Na swojej drodze spotyka książki, które były niszczone przez nazistów. Bohaterka żyje w czasach, które są niezwykle niebezpieczne i trudne. Gdy jej rodzina bierze w opiekę ukrywających się Żydów życie bohaterki ulega diametralnej zmianie i toczy się już w zupełnie inny sposób.

Markus Zusak mieszkający na co dzień w Australii przygotował ciekawą książkę, która toczy się na tle wydarzeń, których sam nie przeżył, jednak dość dobrze radzi sobie z wyjątkowością tych czasów i starannie wplata w nie swoją historię. Książka naprawdę warta przeczytania, szczególnie, że tak popularna i ceniona na całym świecie, powinna spodobać się miłośnikom dobrej literatury.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje