Zakulisowe życie Watykanu

dziennik-watykanskiJohn Thavis to dziennikarz, który już od trzydziestu lat obserwuje Watykan i zachodzące tam zmiany. Jest świadkiem wydarzeń, o których mówi się w mediach, obserwuje jednak również te z nich, które pozornie nie mają aż tak dużego znaczenia, a jednak wpływają na sposób funkcjonowania Kurii Rzymskiej. Odbywa spotkania formalne, ma jednak na swoim koncie także szereg nieformalnych spotkań, a wielu najważniejszych watykańskich hierarchów to jego osobiści znajomi.

 
?Dziennik watykański. Władza, ludzie, polityka? to wyjątkowy zapis zebranych przez niego doświadczeń. Książkę czyta się miejscami jak powieść sensacyjną, a czasem jak thriller polityczny, autor zapewnia jednak, że nie uświadczymy tu fikcji. Owszem, niektóre historie brzmią tak niewiarygodnie, że trudno uwierzyć w to, że rzeczywiście miały miejsce. Każda jest jednak tak samo prawdziwa, a postaci, te mniej i bardziej znaczące, istnieją naprawdę zostawiając swój ślad w teraźniejszości i najnowszej historii Watykanu.

Warto przeczytać dziennik już choćby po to, aby zobaczyć, jak często doniesienia medialne nie pokrywają się z tym, co dzieje się naprawdę.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje