Żaby

zaby-b-iext24960693Wyjątkowa chińska kultura budzi w naszym kraju bardzo duże zainteresowanie i na jej temat powstało już wiele książek. Najlepsze jest jednak spojrzenie prawdziwych mieszkańców Chin, którzy są w stanie najlepiej przedstawić wyjątkowość swojego świata.

Taką doskonałą autorką, która czyni to od lat jest Mo Yan. Jej książki tłumaczone na wiele języków są doskonałym pokazem wyjątkowego chińskiego świata, którego zrozumienie dla przeciętnego Europejczyka jest bardzo trudne. Swoją kolejną powieść Żaby stara się ona koncentrować w około głównej bohaterki, która jest kobietą i pierwszą wykształconą położną, która stara się na terenie swojego miasta zerwać z ludowymi, magicznymi praktykami, które stosowane są w czasie porodów i niestety mogą być przyczyną niebezpieczeństw w życiu rodzących kobiet. Wan Serce stara się z tym zerwać wprowadzając praktyki zgodne z medycyną.

Bohaterka jest zgorzałą komunistką, która mimo, że jest zwolenniczką panującego reżimu nie ma łatwo, gdyż nie potrafi poradzić sobie z ludowymi praktykami, które ogarniają całe Chiny. Jej wiedza często wyśmiewana nie jest traktowana poważnie. W ten sposób autorka książki stara się pokazać wyjątkowość chińskiej kultury, która nie jest łatwa do zrozumienia, dla osób, które żyją w cywilizowanym świecie europejskim, gdzie nauka od lat jest potęgą i siłą.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje