Freeman Kimberley „Wzgórze Dzikich Kwiatów”

„Wzgórze Dzikich Kwiatów” to powieść, która przyniosła Kimberley Freeman (właściwie Kim Wilkins) ogromną popularność, a sama książka stała się międzynarodowym bestsellerem. Od chwili polskiej premiery przeczytało ją już kilka tysięcy polskich czytelników.

Wzgórze dzikich kwiatówWzgórze Dzikich Kwiatów to książka pełna rodzinnych tajemnic, zakazanego uczucia i dwóch z pozoru przeciętnych kobiet, które łączą zielone łąki australijskiej wyspy – Tasmanii.

Autorka podzieliła opowieść na dwie części. W pierwszej poznajemy Beattie – silną, charakterną dziewczynę, która mając osiemnaście lat zachodzi w ciążę z już żonatym mężczyzną. Pozostawiona sama sobie jest przygotowana na wiele; próbuje dźwignąć się z trudnego losu i siada do partii pokera z nieprzypadkowym arystokratą. Warunek jest jeden – jeśli wygra, otrzyma domek na Wzgórzu Dzikich Kwiatów, jeśli przegra – będzie musiała oddać się mężczyźnie.

Drugi fragment książki to historia Emmy, primabaleriny, której podczas królewskiego baletu zdarza się wypadek, a kobieta traci wszystko to na czym jej zależało. Z czasem w spadku otrzymuje jednak niewielką posiadłość na Wzgórzu Dzikich Kwiatów.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Freeman Kimberley "Wzgórze Dzikich Kwiatów", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. kulka pisze:

    ?Wzgórze Dzikich Kwiatów? posiada wszystko to, co powinna posiadać interesująca książka. Moim zdaniem głównym atutem są doskonale naszkicowane postacie najważniejszych bohaterek, z którymi może się utożsamić każda czytelniczka. Osobiście dość szybko się z nimi zżyłam, darząc je mniejszą lub większą sympatią.

Zostaw recenzje