Carlos Ruiz Zafón „Więzień Nieba”

„Więzień nieba” to doskonała, osadzona w połowie XX wieku powieść  Carlosa Ruiza Zafóna, która podbija serca tysięcy czytelników na całym świecie. Książka nawiązuje to historia utrzymana w podobnej narracji do „Cienia wiatru”, chociaż w premierowej odsłonie znajdziemy więcej bezpośrednich nawiązań do współczesnej historii i segmentu politycznego. Niepowtarzalny charakter powieści nadaje reżim generała Franco, który odciska się na roli głównego bohatera.

Więzień NiebaWięzień nieba jest lekturą, w której poznajemy losy Daniela Sempre. Autor nawiązał w książce do młodości mężczyzny i tajemnic, które odkrywane są w trakcie rozmowy ze swoim przyjacielem, ale głównym wątkiem jest oczywiście tytułowy „Więzień Nieba”.

Premierowe dzieło Zafóna pełne jest aluzji do poprzednich tego autora, co stanowi nie lada literacką zabawę, dla osób które śledzą książki hiszpańskiego pisarza. Cała książka napisana jest subtelnym i wyszukanym językiem, a wszystkie kwestie mówione łączą w sobie inteligentną satyrę, erudycję i swoistą rubaszność.

„Więzień nieba” to książka pełna podstawowych wartości ludzkich, przyjaźni, wolności, szacunku i miłości. To również pozycja, która nie rozczarowuje zakończeniem i na długo zapada w pamięci.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (2 ocen)
Carlos Ruiz Zafón "Więzień Nieba", 3.0 out of 3 based on 2 ratings

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (2)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Dalia pisze:

    Kupiłam tę książkę swoim dzieciom i nie żałuję! Ma ona charakter popularnonaukowy i jest napisana prostym językiem, przystępnym dla młodszego odbiorcy. Sama też chętnie do niej zaglądałam i znalazłam rzeczowe wytłumaczenie wielu zjawisk, o których sama nie potrafiłabym opowiedzieć swoim dzieciom.

  2. Basia pisze:

    Jak najbardziej POLECAM Wszystkim! Historia jest wciągająca, a czyta sie ją jednym tchem. Duzo sie traci, gdy sie ją jeszcze nie przeczytało. Warto tez zwrócić uwage na pozostałe cześci, które mozna czytac w dowolnej kolejności, swietnie uzupełnią nam całą historie.

Zostaw recenzje