Warszawa 1944. Tragiczne powstanie

warszawa-1944-tragiczne-powstanie-b-iext26005834Warszawa 1944. Tragiczne powstanie to już kolejna pozycja książkowa, która odnosi się do 63 dni powstania warszawskiego. Tym razem autorka Alexandra Richie wyraźnie podeszła do tematu w sposób naprawdę staranny.

Książka okazuje się być dobrym studium warszawskich wydarzeń, które autorka stara się obsadzić w szerszym kontekście wydarzeń całej II wojny światowej. W ten sposób otrzymujemy nieco inny, bardziej rozbudowany obraz powstania, do którego łatwiej się ustosunkować. Książka oparta na solidnych źródłach jest godną uwagi pozycją. Autorka stara się analizować szansę powstania, oraz jego racjonalność. Podejmuje temat rozważając czy przypadkiem nie był to tylko kolejny romantyczny zryw Polaków podobnie jak w XIX wieku. Dla osób zainteresowanych powstaniem może to być ciekawa lektura, która w pewnym stopniu rzuci im pewne nowe światło na te wydarzenia.

Dla tych, którzy o powstaniu nie wiedzą zbyt dużo będzie to również dobra lektura, z której będą mogli wiele ciekawego się dowiedzieć. W ramach opisywanej historii autorka wplata również opisy i relacje osób, które w powstaniu uczestniczyły. W ten sposób powstaje swego rodzaju reportaż i tym samym książkę jeszcze lepiej się czyta, stając się niejako częścią wydarzeń, które toczą się w Warszawie na tle kończącej się II wojny światowej.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje