Marek Wałkuski „Wałkowanie Ameryki”

Świeża pozycja na polskim rynku, która w sposób znakomity ilustruje współczesny obraz Stanów Zjednoczonych i nakreśla pokrótce historię całego kontynentu. „Wałkowanie Ameryki” to pozycja, którą trudno zaszufladkować do jednego gatunku. Książka to doskonałe połączenie literatury faktu, reportażu, gatunku z pogranicza ekonomii i satyry.

Wałkowanie AmerykiWałkowanie Ameryki autorstwa Marka Wałkuskiego, dziennikarza Polskiego Radia to lektura dla osób, które szukają inspiracji dla kultury Stanów Zjednoczonych, chcą przybliżyć sobie historię tego państwa i odkryć je na nowo. Wałkuski w sposób przystępy przedstawił życiową filozofię Amerykanów, konfrontując ją z suchymi faktami encyklopedycznymi.

Na czytelników czeka nietypowe, bo europejskie spojrzenie na USA i przyjrzenie się typowym stereotypom jakimi obdarzono Amerykę. Autor posługuje się lekkim, dowcipnym piórem, a przy tym unika tanich, tzw. brukowych sensacji.

„Wałkowanie Ameryki” to także bestseller, która ułatwia zrozumienie uwarunkowań socjologicznych i historycznych Amerykanów, tak trudnych niekiedy do pojęcia w centralnej części naszego kontynentu.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (2 ocen)
Marek Wałkuski "Wałkowanie Ameryki", 3.0 out of 3 based on 2 ratings

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Podróże

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (4)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

 1. Mintaj pisze:

  Świetnie się czyta. Jestem w połowie „Wałkowania Ameryki” i jestem zachwycony.

 2. Yaro pisze:

  ?Wałkowanie Ameryki? Wałkowskiego to książka, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Nie spodziewałem się, że dowiem się czegoś nowego w temacie, który jest mi doskonale znany. Autor jednak ukazuje historię Ameryki z różnych perspektyw, dzięki czemu zwróciłem uwagę na wiele istotnych kwestii.

 3. Hanna pisze:

  Coś dla amerykanistów, którzy interesują się Stanami Zjednoczonymi. Ale nie tylko, bo tak naprawdę każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto przyjrzeć się Ameryce z perspektywy Marka Wałkuskiego, którzy pomoże nam nieco inaczej spojrzeć na tę specyficzną kulturę oraz historię Stanów.

 4. Krakowiaczek pisze:

  Ameryka fascynuje mnie od wielu, wielu lat, dlatego ta książka była dla mnie obowiązkową lekturą. Cieszę się, że ją przeczytałem, bo autor znakomicie poprowadził mnie po bezdrożach historii Stanów Zjednoczonych. Super, że nie jest to tylko suchy reportaż, ale można tutaj także znaleźć elementy satyry!

Zostaw recenzje