Julie Highmore „Uśpione sekrety”

Uśpione sekrety” brytyjskiej pisarki – Julie Highmore to książka, w której poznajemy historię dojrzałej, ale niezadowolonej ze swojego małżeństwa kobiety. Po wielu latach główna bohaterka próbuje wrócić pamięcią do młodości, ale na razie nie wie jeszcze ile będą ją kosztowały noce w objęciach nowego kochanka.

Uśpione sekretyEm jest kobietą, która pojawia się na pierwszym planie powieści „Uśpione sekrety”. Do tej pory małżeństwo dawało jej radość i spełnienie, z czasem urok pryska, bo jej mąż – Duncan po przejściu na emeryturę popada w głęboką depresję. Mężczyzna traci pewność siebie, jest coraz częściej zmęczony i nie ma ochoty na wspólne pieszczoty z małżonką.

Kobieta nie wytrzymuje i próbuje swojego szczęścia w ramionach innego mężczyzny. Dzień spędzony z kochankiem wygląda jak każdy inny: poranek z partnerem, odbiór dzieci ze szkoły i powrót do domu, do męża. W najbliższym czasie Em wraz ze swoim bratem, który niedawno stracił pracę, wybiorą się na przyjęcie z okazji urodzin ich matki. Rodzina i przyjaciele nie wiedzą o tajemnicach, które ukrywa Em.

Sytuacja robi się napięta kiedy jeden sekret ujawnia kolejny. Do tej pory nikt nie spodziewał się, że jedno urodzinowe popołudnie może zmienić losy tej historii.

„Uśpione sekrety” jest książką, która tuż po swojej premierze, tj. 24 stycznia sięga do półek brytyjskich bestsellerów. Pisarka ma za sobą już jeden duży sukces se swoją powieścią „The Birthday”, która nie trafiła jednak do polskich księgarni.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. klara pisze:

    Nie przepadam za książkami, w których główną rolę odgrywa namiętność, ale ta pozycja nawet mnie zainteresowała. Autorka zgrabnie naszkicowała główne postacie, których działanie nie jest przewidywalne. Dzięki temu nie jest to kolejna tendencyjna powieść o niespełnionych miłościach.

Zostaw recenzje