Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych

tankisci-prawdziwa-historia-czterech-pancernych-b-iext26311341W polskiej historii lubimy sobie budować grono bohaterów, których moglibyśmy podziwiać. Dlatego niekończące się powtórki filmów o czterech pancernych i psie nas nie meczą i oglądamy je z dużym zainteresowaniem. Widzimy w nich bohaterów wojny, którzy są uosobieniem naszej narodowej walki. Tankiści.

Prawdziwa historia czterech pancernych to książka przygotowana przez Kacpra Śledzińskiego, w której stara się on przenieść swoich czytelników w czasy, w których walczyli filmowi czterej pancerni. Mimo, że są oni osobami fikcyjnymi można przypuszczać, że na frontach drugiej wojny światowej walczyło wielu takich bohaterów. Stara się ich szukać autor w ramach walczących w 1. Brygadzie Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Towarzyszy on im w czasie najważniejszych bitew pod Omskiem i Lenino.

Stara się czytelnikowi przedstawić problemy z jakimi musieli się zmagać i pojawiające się przeciwności. Jednocześnie autor wskazuje na nieznane aspekty II wojny światowej. Stara się podkreślić, że rola bezimiennych bohaterów naszego kraju jest oczywiście ogromna. Wyjątkowa książka, która pokazuje bohaterstwo ale i zdradę. Czyta się ją doskonale, niesie za sobą wiele ciekawych informacji, zainteresuje każdego miłośnika historii.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje