Stuhr Jerzy „Tak sobie myślę…”

„Tak sobie myślę…” to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek autobiograficznych w ciągu ostatnich kilku lat. Książka to na dobrą sprawę osobista refleksja na temat pasji aktora, ojca i pełnego empatii człowieka. To lektura, która na nowo pokazuje oblicze Jerzego Stuhra.

Tak sobie myślęKsiążka „Tak sobie myślę…” przybrała osobistej formy pamiętnika, która powstawała podczas walki ze swoim zdrowiem. Chociaż na większość rozdziałów składają się fragmenty zapisywane w trakcie pobytu w szpitalu, to na trudno doszukiwać się w nich użalania się nad sobą i trudnością losu. Choroba jest tłem, ale nie przytłacza i nadaje lekturze niepowtarzalnego charakteru. Książka pozwala na głęboką refleksję nad przemykającym obok nas życiem i głupotą z jaką spotykamy się na co dzień.

Autor w doskonały sposób propaguje zanikające wartości i wskazuje na zjawiska, które uwierają jego kategorie moralne. W „Tak sobie myślę…” nie brakuje inteligentnej satyry, trafnych spostrzeżeń i ironii, przy której czytelnik może się doskonale bawić.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Stuhr Jerzy "Tak sobie myślę...", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (3)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Franciszek pisze:

    Z ogromną przyjemnością przeczytałem tę książkę, którą nota bene otrzymałem w prezencie na urodziny. Lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że pan Jerzy Stuhr jest nie tylko genialnym aktorem, ale także niesamowitym człowiekiem. Cieszę się, że zdecydował się na wydanie tego specyficznego pamiętnika.

  2. Margharet pisze:

    Chętnie pomyślę sobie razem z panem Jerzym Stuhrem, gdy tylko będę miała okazję oddać się lekturze prezentowanego tytułu:) Książka już stoi na mojej półce, ale niestety, praca nie pozwala mi się do niej ?dobrać?. Umieram z ciekawości, jakimi spostrzeżeniami podzieli się ze mną ten wybitny aktor.

  3. Artur pisze:

    Dzięki tej książce odbiorca ma szansę bliżej poznać Jerzego Stuhra, nie tylko przez pryzmat profesji aktora. Na ogół nie czytam autobiograficznych pozycji, ale w tym wypadku dałem się skusić i nie żałuję. Jerzy Stuhr jest da mnie bohaterem, ponieważ stawił czoła swojej chorobie i nie boi się o tym otwarcie pisać.

Zostaw recenzje