Tajemnicza rana

tajemnicza-rana-b-iext25426810Tematyka Powstania Warszawskiego jest w książkach spotykana bardzo często. Autorzy starają się analizować powstanie z każdej możliwej strony i starają się wyciągać z niego możliwie jak najwięcej. W ten sposób tworzą kolejne niezliczone historie, które odnoszą się do powstania.

Tym razem w sprzedaży znalazła się książka Tajemnicza rana Łukasza Mieszkowskiego, który na tapetę bierze jedno z tragicznych wydarzeń z tego okresu. Gdy 13sierpnia na ulicach Warszawy wybuchnął bojowy pojazd niemiecki zginęło kilkaset osób. Dlaczego akcja nie była starannie przygotowana i doszło do takiej masakry? Autor w swojej książce stara się zebrać relację od różnych osób, które brały udział w tym wydarzeniu i mogą opowiedzieć jak to wyglądało z ich strony.

Do tego autor dołącza również swoje przemyślenia i stara się konkretnie odpowiedzieć na pytanie czy masakry dało się uniknąć, czy był to błąd i jeśli tak to dlaczego do niego doszło. Miłośnicy II wojny światowej i historii na pewno będą zachwyceni tą książką. Odkrywa ona wiele istotnych aspektów związanych z II wojną światową i wskazuje na wiele ważnych spraw. Tym samym lepiej możemy rozumieć problemy i dramaty powstania. Dobra lektura na ciekawy temat.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje