Andre Norton „Świat czarownic”

„Świat czarownic” to klasyka gatunku Fantasy, która swoją premierę miała na początku lat 60. Wtedy dostęp do książki był zarezerwowany wyłącznie dla amerykańskich czytelników. Z czasem opowieści o czarownicach zostały opublikowane w częściach przez redakcję czasopisma Fantastyka w 83r.

Świat czarownicPierwsze wydanie książkowe „Świata Czarownic” pojawiło się w latach 90., a dostępne dziś na polskich półkach sklepowych egzemplarze są wydawane przez „Naszą Księgarnie” od końca 2010r.

Świat czarownic jest właściwie cyklem powieści, w którym poznajemy historię głównego bohatera – Simona Tregartha, ukrywa się przed zabójcami. Sposobem na odnalezienie się w tej sytuacji jest przejście do równoległego świata. Niestety ten, do którego trafia okazuje się ziemią pochłoniętą żarliwymi wojnami.

Simon staje w obronie swojego narodu, a jego życie zaczynają przeplatać niekiedy tragiczne historie, które do tej pory znał tylko z baśni i opowiadań. Światem rządzą czarownice, które władają nieograniczonymi siłami magicznymi. Starożytne państwo Estcarp, na terenie którego rozgrywa się główny wątek powieści to miejsce niedostępne dla mężczyzn. Stolica jest okupowana przez czarownice, które władają zaklęciami niedostępnymi dla mężczyzn. Miasto jest dobrze strzeżone, ponieważ na całej długości granicy Estcarp rozwijają się wrogie krainy, takie jak Alizon i Karster.

„Świat czarownic” jest cyklem podzielonym na kilka wątków, a w tym: „Estcarp”, „High Hallack”, „The Turning” oraz pozostałe zbiory opowiadań.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Andre Norton "Świat czarownic", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Fantastyka

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Tomasz pisze:

    Od wielu lat jestem wiernym fanem gatunku fantasy, a ?Świat czarownic? niemal od razu stał się jedną z moich ulubionych pozycji. Jestem oczarowany praktycznie całym cyklem, bo znalazłem tutaj wszystko to, co najlepsze dla tego gatunku literackiego. Plusem do tego wszystkiego jest nieco baśniowa otoczka.

Zostaw recenzje