Sarah Rayner „Jedna chwila”

Jedna chwila” autorstwa Sarah Rayner to opowieść, która wzrusza i nie pozwala o sobie zapomnieć. Historia o miłości, przyjaźni, wartościach rodzinnych i stracie bliskiej osoby, która podbiła światowy rynek bestsellerów.

Jedna chwila„Jedna chwila” to historia kobiety, której losy zmienia jedna podróż pociągiem na trasie Londyn – Brighton. Wczesnym porankiem, jeszcze przed godziną ósmą jeden z mężczyzn jadących w wagonie dostaje silnego ataku serca. Motorniczy wzywa pogotowie, a pociąg przerywa podróż. Niestety sytuacja rozwiązuje się tragicznie, bo mężczyzna umiera. Główna bohaterka – Lou widziała jego ostatnie chwile i jest załamana. Kobieta chce dotrzeć jednak na miejsce na czas, dlatego podróż kontynuuje taksówką z dziewczyną, która okazuje się być najlepszą przyjaciółką Karen, tj. żony mężczyzny zmarłego w pociągu.

Zdaniem czytelników ” Jedna chwila” to prawdopodobnie jedna z najlepszych pozycji w swoim gatunku, która odnosi się do zatraconych przez wielu we współczesnym świecie wartości. Na kartkach autorka przelała historię uniwersalną w swoim charakterze, która udowadnia jak ważną rolą jest dla nas przyjaźń, bliskość innych osób oraz szczęście. Z drugiej strony to powieść o przemijaniu i smutku związanym z niewykorzystanymi przez nas życiowymi szansami.

Szacuje się, że powieść Sarah Rayner „Jedna chwila” sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i Europie. Książkę przetłumaczono w sumie na kilkanaście języków.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Sarah Rayner "Jedna chwila", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Olka pisze:

    Czytałam tę książkę w oryginale, teraz przeczytałam po polsku i mimo że znałam fabułę, to przez cały czas oddawałam się lekturze z wypiekami na policzkach. Z całą pewnością jest to jedna z tych pozycji, które na długo pozostają w pamięci czytelnika. Z przyjemnością będę pożyczać ją swoim znajomym.

Zostaw recenzje