Sara Elfergen „Ogień”

Pierwsza książka Sary Elfergen z miejsca stała się przebojem w wielu krajach. Krąg, bo o nim właśnie mowa, został okrzyknięty jednym z najlepszych thrillerów dla młodzieży i sprzedał się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Skąd tak wielka popularność owej książki?

Na pewno największy wpływ na świetne wyniki Kręgu miała jego wciągająca, trzymająca w napięciu fabuła oraz mroczny i fascynujący klimat ? akcja działa się w małym miasteczku Engelfors, ze wszystkich stron lasami, a wszystkie wydarzenia dotyczyły sześciu dziewczyn, które pewnej nocy odkrywają w sobie magiczne zdolności. Wszyscy, którzy właśnie za to pokochali Krąg na pewno nie będą zawiedzeni tym, co znajdą w nowej pozycji autorstwa Elfergen ? kontynuacji poprzedniej części pod tytułem Ogień.

Akcja książki dzieje się już po zakończeniu wakacji ? właśnie rozpoczyna się nowy rok nauki w gimnazjum. Główne bohaterki przez całe wakacje z niepokojem wyczekiwali kolejnych oznak demonicznej obecności, jednak to, czego się obawiają nadejdzie niespodziewanie. Jakie wydarzenia znajdziemy w nowym tomie tej niezwykle popularnej książki? Z odpowiedzią na to pytanie niestety musimy jeszcze poczekać ? premiera książki Ogień została przewidziana na połowę sierpnia tego roku.

Znając jednak talent pisarki ? Sary Elfergen, znanej i cenionej autorki scenariuszy i blogerki, oraz jej współpracownika ? znanego pisarza Matsa Strinberga możemy spodziewać się trzymającego w napięciu od pierwszej do ostatniej strony thrillera i niezwykłej, pełnej tajemniczego uroku mrocznej atmosfery. Po Ogień, podobnie jak po pierwszą część trylogii, śmiało sięgnąć mogą wszyscy miłośnicy gatunku. Nie tylko nastoletni ? również dojrzali koneserzy literatury z dreszczykiem na pewno znajdą coś dla siebie.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Dla młodzieży

RSSRecenzje użytkowników (2)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Kaśka pisze:

    Bardzo fajna książka, czytałam już kilka książek tej autorki i muszę przyznać, że z każdą kolejną jest lepiej i lepiej (chociaż na początku nie było źle!). Poelcam wszystkim!

  2. Asia pisze:

    Nie czytam zbyt wiele książek, ale ?Ogień? bardzo mi się podobał i nie żałuję czasu, który poświęciłam na lekturę:) Fabuła naprawdę trzymała w napięciu, właściwie od pierwszej aż do ostatniej strony, co chyba rzadko się zdarza. Na pewno przyzna mi rację każdy, kto lubi thrillery o nieco mrocznym charakterze.

Zostaw recenzje