Krajewski Marek „Rzeki Hadesu”

Powieść Marka Krajewskiego pt. „Rzeki Hadesu” to trzecia i ostatnia część „Trylogii lwowskiej”, którą poprzedzają: „Erynie” oraz „Liczby Charona”. W premierowej pozycji autor zawarł dalszą historię Edwarda Popielskiego, opierając się na jego dotkliwych wspomnieniach, kiedy ten ukrywa się przez UB.

Rzeki HadesuAutor w charakterystyczny sposób połączył współczesną historię Wrocławia z mitycznym wątkiem rzeki Hades. Akcja rozgrywa się w 1946r. we Wrocławiu i w 1933r. we Lwowie, doskonale kontrastując dwa odmienne światy – jeden brudny, pełny smrodu i zgnilizny, drugi pełny ciepłych promieni słońca i zapachu kwiatów.

W powieści, główny bohater niesiony jest żądzą przetrwania i ocalenia najbliższych mu osób, ale chociaż bardzo się stara  z czasem daje się złapać we własną klatkę słabości, narażając przy tym najsłabszych.

Rzeki Hadesu to z całą pewnością powieść dla najsilniejszych czytelników. Pełna wstrząsających zjawisk i obrazów historia na długo zapada w pamięci i nie pozwala o sobie zapomnieć.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Krajewski Marek "Rzeki Hadesu", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Kryminał

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. roman pisze:

    właśnie tak powinno wyglądać zakończenie trylogii:) Bardzo przejmująca książka, po odłożeniu na półkę nie daje o sobie zapomnieć i chyba właśnie o to chodzi w dobrej, współczesnej literaturze. Dodam jeszcze, że to propozycja raczej dla czytelników o mocnych nerwach, czyli takich jak ja:)

Zostaw recenzje