Schickel Richard „Martin Scorsese. Rozmowy”

„Martin Scorsese. Rozmowy” to wyczekiwana od dłuższego czasu książka, która powstała na podstawie regularnych i pasjonujących rozmów doświadczonego krytyka filmowego Richarda Schickela i Martina Scorsese’a – prywatnie dwóch przyjaciół. Powieść, która przybiera formy biograficznej to historia młodego chłopaka wychowującego się w Little Italy, jednej z największych dzielnic kontrolowanych przez mafię w Nowym Jorku.

RozmowyJeden z najznakomitszych reżyserów światowego kina opowiada w rozmowach z przyjacielem o tym jak narodziła się jego kariera, o tym kim się inspirował i kto był jego mentorem. W wielogodzinnych dyskusjach wspomina o społecznych i klasowych ograniczeniach jakie wynikają z jego pochodzenia, o jego trudnych kontaktach z ojcem i konfrontacji z wiecznym nałogiem.

Martin Scorsese. Rozmowy to książka, która szczegółowo nakreśla pracę w kinematografii Martina Scorsesego i tego jak walczył o przyznany mu w 2012r. Oskar za „Hugo i jego wynalazek”. To doskonała lektura dla wszystkich osób, które pasjonują się  ogólnoświatowym filmem; w książce czytelnik poznaje zaplecze kina amerykańskiego, ale nie brakuje pełnych odniesień do Polski ze wskazaniem na Andrzeja Wajdę, który inspirował niejednokrotnie Martina.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (2 ocen)
Schickel Richard "Martin Scorsese. Rozmowy", 3.0 out of 3 based on 2 ratings

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Jaro pisze:

    Martin Scorsese? bez dwóch zdań jest to mój ulubiony reżyser! Widziałem jego wszystkie filmy, a rozmowy z nim przeczytałem w ciągu jednego dnia. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich jego fanów, dzięki której można znaleźć się nieco bliżej jego geniuszu. To także znakomita charakterystyka współczesnego kina.

Zostaw recenzje