Przeklęte książki…

pakiet-krolowie-przekleci?Królowie przeklęci? to trzytomowy zestaw, w którym znalazło się siedem słynnych powieści autorstwa Druona Maurice: ?Król z żelaza?, ?Zamordowana królowa?, ?Trucizna królewska?, Prawo mężczyzn?, ?Wilczyca z Francji?, ?Lew i lilie? oraz ?Kiedy król gubi swój kraj. Powieści oscylują wokół życia królewskiego, przedstawiając nie tylko sielankę oraz dostatek, ale przede wszystkim problemy wielkich tego świata.

W tych książkach, niezwykle ciekawych, jest wszystko ? począwszy od królewskich morderstw, poprzez zdrady, kłamstwa, żądze, a na oszustwach skończywszy. Pojawia się odwieczny problem w postaci rywalizacji rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, symboliczne wilczyce, grzechy, miecze oraz wielka dynastia skazana na upadek i nieuchronną zagładę.
Doskonałe połączenie faktów historycznych z literacką fikcją, dopełnione baśniowością i szczyptą magii sprawia, że powieści czyta się jednym tchem.

Autor, wykorzystując historyczną fabułę i kontrastową fantastykę, stara się zwrócić uwagę na ponadczasowe problemy ludzkiej natury, które dotyczą także wielkich rodów. Międzyludzka walka, oszustwa, zakłamanie, skrywana miłość i wewnętrzne rozdarcie to główne cechy, które przez cały czas towarzyszą bohaterom, wprowadzając jednocześnie czytelnika w świat historyczny świat magii, dopełniony problemami znanymi także współczesnym.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Fantastykahistoryczne

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje