Andrews Virginia C. „Płatki na wietrze”

„Płatki na wietrze” to kolejna część długo wyczekiwanej sagi Virgini C. Andrews, w której poznajemy dalsze losy rodzeństwa – Cathy i Chris. W nowej powieści autorka koncentruje się na rysach w psychice bohaterów, powstałych w wyniku zniewolenia ich marzeń o wolności na mrocznym i zakurzonym poddaszu majestatycznej willi.

płatki na wietrzeKolejna część cyklu jaką jest pozycja Płatki na wietrze to doskonała, absorbująca i pełna zaangażowania ze strony czytelnika historia. To także powieść o krzywdzie, bólu i zatraceniu, jakie potrafią budować sobie wzajemnie z pozoru bliscy ludzie. Historia jakiej swój czas poświęciła Virginia C. Andrews to wzruszająca lektura, z której dowiadujemy się jakie piętno tragicznego dzieciństwa odciska się na ich dalszych losach.

Pisarka w niespotykany dotąd sposób dokonuje dokładnego szkicu ludzkich portretów, pełnych negatywnych emocji. „Płatki na wietrze” to powieść, którą można zaliczyć do wielu gatunków literackich, leżąca między dramatem psychologicznym i książką obyczajową – to z całą pewnością pozycja, która na długo wpisuje się w pamięć i pozwala na nowo odkryć rolę dzieciństwa w życiu każdego z nas.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 2.8/3 (4 ocen)
Andrews Virginia C. "Płatki na wietrze", 2.8 out of 3 based on 4 ratings

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. daria pisze:

    Kocham całą sagę, ale ?Płatki na wietrze? to moja ulubiona część! Nie da się przejść obojętnie wobec tej książki, każdy znajdzie tutaj coś wartościowego. Najbardziej spodobali mi się sami bohaterowie, którzy zostali dość dokładnie naszkicowani ? dzięki czemu czytelnik może niejako wejrzeć w ich psychikę.

Zostaw recenzje