Piotr Głuchowski „Imperator Tadeusz Rydzyk bez tajemnic”

Chcesz poznać Ojca Tadeusza Rydzyka bez tajemnic? Masz już dzisiaj taką szansę, gdyż powstała  pierwsza reporterska biografa słynnego redemptorysty- ?Imperator Tadeusz Rydzyk bez tajemnic?. A nawet jeśli uważasz, że wiesz już wszystko na temat twórcy Radia Maryja warto sięgnąć po tą lekturę, by sprawdzić swoje informacje albo też wyprostować rzeczy, których do tej pory nie byłeś do końca pewny.

Ta książka nie jest błahostką bowiem materiały do tej niej obaj autorzy (Piotr Głuchowski oraz Jacek Hołub) zbierali ponad dwadzieścia lat- skrupulatnie, szczegółowo, z zamysłem napisania książki, która może obrócić spojrzenie niektórych osób na o. Rydzyka do góry nogami. Cały pomysł, zamysł historia zaczęła się w 1991 roku od spotkania się autora Piotra Głuchowskiego z Tadeuszem Rydzykiem- w miejscu, w którym ksiądz Tadeusz szykował miejsce pod katolicką rozgłośnię i miał na to jasne określone plany. Jednak to nie Piotr, ale drugi autor Jacek stał się największym znawcą tematu. Dla wtajemniczonych w wątek warto przypomnieć, że to on już od 2007 roku prowadzi blog znany jako ?Głos Rydzyka?.

Ale do rzeczy- czego właściwie można się spodziewać po książce zatytułowanej ?Imperator Tadeusz Rydzyk bez tajemnic?? Na pewno bardziej można zrozumieć na czym polega fenomen jednego z najpopularniejszych duchownych w Polsce. Inną sprawą dla ciekawskich jest poznanie tego jak właściwie udało się mu  stworzyć od podstaw to niezwykłe imperium i jak wokół tego formowała się cała tego otoczka. To o tych sprawach w wielkim skrócie opowiada ta ciekawa książka, której autorami są dziennikarze dobrze wszystkim znanej ?Gazety Wyborczej?. Myślę, że nawet jeśli nie jesteś podobnie jak ja osobą, która pilnie śledzi poczynania o. Rydzyka to i tak warto sięgnąć po tą lekturę by móc chociażby wiedzieć więcej na temat tej ciekawej persony i brać udział w dyskusjach na jego temat w sposób bardziej obiektywny niż to co się działo do tej pory.

Do kupienia w empik.com: www.empik.com/imperator-tadeusz-rydzyk-bez-tajemnic-gluchowski-piotr-holub-jacek,p1080197431,ksiazka-p

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Piotr Głuchowski "Imperator Tadeusz Rydzyk bez tajemnic", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (3)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Wojtek pisze:

    Bardzo ciekawa pozycja, bo przede wszystkim napisana obiektywnie. Można się z niej dowiedzieć o wielu faktach, które raczej do tej pory nie były znane tak zwanej opinii publicznej. Na pewno jeszcze nie raz wrócę do lektury, to pomoże mi na nowo zinterpretować najbardziej znane fakty z życia Tadeusza Rydzyka.

  2. Karol pisze:

    No proszę, ojciec dyrektor doczekał się pozycji książkowej poświęconej swojej osobie, z czego na pewno jest bardzo dumny;) W sumie książka jest dość dobrze napisana i tym samym szybko się ją czyta, nawet jeśli ktoś nie przepada za głównym bohaterem?;) Autorzy poważnie podeszli do tematu, proponując nam książkę bez zbędnych ?podkolorowań?.

  3. Frania pisze:

    Koniecznie muszę kupić tę książkę mojej babci, która uwielbia ojca Rydzyka. Cieszę się zatem, że jest ona obiektywnie napisana, za co jestem wdzięczna autorom. Mam nadzieję, że moja babcia ucieszy się z prezentu i nie znajdzie w nim informacji, które mogłyby ją za bardzo zdenerwować.

Zostaw recenzje