Paulo Coelho „Zdrada”

Paulo Coelho po raz kolejny zaprasza nas do świata bohaterów swoich powieści znanego nam wyjątkowo dobrze już od wielu lat. Tym razem jednak możemy wkroczyć do niego z pewnym zaskoczeniem. Nowa książka jednego z najchętniej czytanych pisarzy świata nosi tytuł ?Zdrada? i zdecydowanie różni się od tych dzieł Coelho, które wzbudziły zainteresowanie jego prozą.


zdradaBohaterką powieści jest Linda ? kobieta, która ma wszystko. Linda kończy właśnie 31 lat, jest piękna i nie ma prawa do tego, aby zaprzeczać swojemu szczęści. Mieszka w Szwajcarii obok kochającego ją męża i cudownych dzieci, jest przy tym dziennikarką ciesząc się tym i oddając się swoim obowiązkom z entuzjazmem. A jednak sama Linda ma poważne wątpliwości, co do tego, czy rzeczywiście odczuwa szczęście. Owszem, wiedzie idealne życie, nie można jednak nie dostrzec tego, że nie wypełnia jej ono nawet w części. Linda szuka adrenaliny i emocji, chce zmian i ma wrażenie, że każdy jej krok jest rutynowy, bez reszty przypominający wszystkie poprzednie. I właśnie w tym momencie w jej życiu pojawia się Jakub.
Jakub dziś jest znanym politykiem, z którym dziennikarka ma przeprowadzić wywiad. Oboje nie są jednak dla siebie nikim obcym. Wiele lat wcześniej spotykali się, a teraz zapomniane już emocje i uczucia odżywają ze zwielokrotnioną siłą. Linda potrzebuje zmian, a Jakub może jej dać szansę na przeżycie czegoś, co zmieni jej dotychczasowe istnienie. Czy jednak tytułowa zdrada to cena, którą warto zapłacić?
W swojej nowej powieści Coelho odchodzi od magii, religii i alegorii. Wkracza na stosunkowo nowy dla niego obszar, swoim czytelnikom oddaje bowiem do rak powieść obyczajową ze sporym zacięciem psychologicznym. Nie każdemu przypada to do gustu, trudno jednak pozostać obojętnymi na ten zabieg. Bohaterka powieści jest tak samo niejednoznaczna, jak nieco mniej typowa tematyka utworu, ponieważ jednak budzi emocje, nie możemy przeczytać tej książki i zapomnieć o niej po odstawieniu jej na półkę. Nie możemy również nie zadać sobie tych pytań, na które odpowiedzi szuka Linda.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje