Oliver Lauren „Pandemonium”

Powieść „Pandemonium” autorstwa Oliviera Laurena to jeden z najdłużej wyczekiwanych bestsellerów tego roku. Książka trafiła do prestiżowego spisu „The New York Times” i dziś godnie zajmuje pozycję kontynuacji „Delirium”. W premierowej książce poznajemy kontynuackę losów głównej bohaterki.

PandemoniumW Pandemonium kryje się historia miłości Leny Morgan Jones do utraconego Aleksa i jej trudności, jakie napotyka mieszkając w Nowym Jorku. Dziewczyna ukrywa się, stara się przeżyć w trudnym świecie – regularnie uczestniczy w spotkaniach ADW i kamufluje swoją odmienność.

Autor podzielił powieść na rozdziały zatytułowane „Potem”, które dotyczą bieżącego życia dziewczyny w mieście, jej nauki oraz nadziei, że jej ukochany jednak żyje oraz „Wtedy” odnoszące się do ucieczki z Portland i przebywania pod opieką Odmieńców.

Zwrotem historii wydaje się związek Leny i Juliana, który jednak nie akceptuje Odmieńców. Jego konflikt z ojcem może odmienić losy dziewczyny. Przyjaciele wydają się być blisko dziewczyny i próbują ją wspierać, ale czy ich kontakty nie są zbyt osobiste?

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Oliver Lauren "Pandemonium", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Dla młodzieży

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. abc pisze:

    Pewnie będę w mniejszości czytelników, ale pierwsza część serii średnio mi się podobała. W tej jednak akcja jest o wiele ciekawsza i z mojego punktu widzenia działa to na plus dla całej powieści. Fajnie, że autor nie porzucił poprzedniej stylistyki i dalej wszystko toczy się w nieco tajemniczych okolicznościach.

Zostaw recenzje