Erika Leonard „Nowe oblicze Greya”

Nowe oblicze Greya” to trzecia i ostatnia część trylogii „Pięćdziesiąt odcieni”, która w Stanach Zjednoczonych wywołała niemałe poruszenie wśród czytelniczek. Tylko w samej Ameryce sprzedało się już 15 mln egzemplarzy spod pióra Eriki Leonard.

Nowe oblicze GreyaW premierowym tytule „Nowe oblicze Greya” poznajemy dalszą historię zauroczenia jakie dotknęło parę kochanków – Anastasię i Christiana. Para nadal dryfuje na wzburzonej fali namiętności, która chwilami wydaje się wygasać. Wydaje się, że „Nowe oblicze Greya” zakończy się happy endem, ale czy na pewno? Na drodze kochanków ma stanąć były szef bohaterki, który jest pełen zemsty wobec jej układu z Christianem.

W poprzedniej powieści „Ciemniejsza strona Greya” poznaliśmy już szerzej zamiary silnego i pełnego charyzmy miliarder, którego nietypowy układ z Aną przeradza się w większe uczucie. Oboje ogarnięci byli utopijną tęsknotą za sobą. Z czasem jednak świat nieskończonych możliwości, pełnej swobody kończy się. Ana oswaja się z życiem w luksusie, a Grey stara się zwalczyć w sobie potrzebę ciągłej kontroli kochanki. Okazuje się, że ten układ nie mógł trwać zbyt długo, nawet jeśli do tej pory oboje zachłyśnięci byli swoim towarzystwem. Wszystko traci powoli swoje barwy.

„Nowe oblicze Greya” jest tytułem zamykającym znakomitą trylogię, która wylądowała na szczytach najbardziej prestiżowych magazynów branżowych, a w tym m.in. „The New York Times” i innych.

Prawa do ekranizacji trylogii „Pięćdziesiąt odcieni” nabyła wytwórnia Universal Pictures za kwotę 5 mln dolarów.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (3 ocen)
Erika Leonard "Nowe oblicze Greya", 3.0 out of 3 based on 3 ratings

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Sensacja

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (4)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

 1. Karola pisze:

  Bardzo podoba mi się cała trylogia, a trzecia część to doskonale zwieńczenie całości. Nie sięgnęłabym po tę książkę bez znajomości poprzednich części. Moja uwagę przykuł sam styl powieści, który jest bardzo lekki w odbiorze. Nic dziwnego, że praktycznie całą trylogię przeczytałam w błyskawicznym czasie.

 2. maryśka pisze:

  Grey podbił wyobraźnię milionów kobiet na całym świecie, więc nic dziwnego, że cała trylogia cieszy się takim powodzeniem. Nie mogę doczekać się ekranizacji, mam nadzieję, że aktorzy podołają zadaniu. Oby tylko fabuła filmu pokrywała się tej książkowej fabule. Na to przede wszystkim liczę.

 3. Mała_Mi pisze:

  Cała trylogia jest świetna, ale chyba właśnie trzecia część najbardziej mi się podobała! Sama nie wiem dlaczego. Autorka, jak to się mówi, odwaliła kawał dobrej roboty, tworząc kasowy bestseller. Chyba każdy chociaż słyszał o Greyu, ta postać już na dobre zapisała się do współczesnej popkultury.

 4. Karolina pisze:

  To jest znakomity przykład książki, którą można przeczytać jednym tchem. Tutaj nie ma nudnych opisów, które czytelnik przerzucałby ze zniecierpliwieniem. Szkoda tylko, że to już trzecia i ostatnia część, choć z drugiej strony, chyba nie wyobrażam sobie dalszej kontynuacji stworzeonej przez autorkę fabuły.

Zostaw recenzje