Nowa powieść Witkowskiego – „męskiej blogerki”

fynf-und-cfancys-b-iext28544692Kiedy pojawia się nazwisko Michała Witkowskiego, zapoznani z jego twórczością czytelnicy od razu wiedzą, że należy sie spodziewać niespodziewanego, a w pierwszej kolejności przygotować się należy na obrazoburcze skłonności autora. Dał on się poznać jako enfant terrible polskiej literatury kreują postacie z Lubiewa, a i potem nie spuszczał z tonu, chociaż dopiero o ?Fynf und cfancyś? mówi się, ze jest to jego prawdziwy powrót do korzeni.

Sam pisarz mówi, że tą książką celował gdzieś pomiędzy klimaty tworzone przez Palahniuka, powagę z ?Dzieci z dworca Zoo?, a także tragikomizm powieści obyczajowej z dwudziestolecia. W praktyce wyszło tu jednak coś w rodzaju pastiszu na lata dziewięćdziesiąte minionego wieku, który został opowiedziany z ironicznym humorem charakterystycznym dla tej właśnie epoki. Non stop miesza się w niej przaśność naszego zachłyśnięcia się wolnością z jej przygnębiającymi codziennymi cieniami.

W książce poznajemy młodą Diankę, dla której otwarcie granic stało się szansą wyjazdu do lepszego świata. Spełnieniem marzeń miał stać się Wiedeń, do którego z miejsca wyruszyła. Swoje pierwsze kroki skierowała do miejsca, gdzie spodziewała się najłatwiejszego zarobku, czyli do miejskiego szaletu. Spotkała tam polskiego emigranta, który kazał za siebie mówić fynfundcfanciś.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Dla młodzieży

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje