Nie odwracaj oczu…

polska-odwraca-oczy-Choć większość Polaków lubi oglądać programy dokumentalne i reportaże, aby potem głośno bronić pokrzywdzonych z perspektywy wygodnego fotela, to jednak nie da się zaprzeczyć, że na co dzień brak jest empatii i wrażliwości na ludzkie krzywdy.

Cykl reportaży Justyny Kopińskiej, znanej wielbicielom gatunku dziennikarki, pokazuje polską rzeczywistość pełną okrucieństwa czy niesprawiedliwości skierowanych przeciwko tym, którzy są zbyt słabi i bezbronni, aby móc stawić im czoła. W cyklu reportaży poznajemy kolejnych bohaterów, którzy mogliby mieszkać obok nas; to ten autentyzm oraz porażająca prostota i bezpośredniość języka reportażowego najbardziej odciskają piętno na naszych sercach, powodując brutalne otwarcie oczu na rzeczy, których dotychczas nie postrzegaliśmy.

Ta książka z pewnością dla wielu osób może okazać się zbyt okrutna i bezpośrednia. Tymczasem jest ona przede wszystkim prawdziwa, a odwaga autorki reportaży może być wzorem dla każdego, aby przeciwdziałać rzeczom, od których inni po prostu odwracają wzrok.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumentyhistoryczne

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje