Nareszcie wolna – wzruszająca historia

nareszcie-wolna?Nareszcie wolna? to jedna z bardziej niezwykłych książek, jakie obecnie można znaleźć w sprzedaży. Z całą pewnością powinien przeczytać ją każdy, kto nie jest obojętny na krzywdę drugiego człowieka.

Mahtob Mahmoody to kobieta, która opowiada swoją historię dopiero po śmierci ojca. Ojca, który początkowo był ciepłych, kochającym tatą, a ostatecznie stał się prawdziwym katem.

Dziewczynka początkowo wychowywała się w Stanach Zjednoczonych. Jest córką Amerykanki orz Irańczyka. Wszystko drastycznie się zmienia, kiedy krótka wizyta u rodziny ojca w Teheranie zamienia się w trwający półtora roku koszmar. Ojciec nagle zmienia się. Z kochanego tatusia staje się agresywnym fanatykiem religijnym, który jest w stanie zrobić wszystko, aby zachować córkę oraz żonę przy sobie. Nie obca jest mu przemoc.

Opowiedziana w książce ?Nareszcie wolna? historia stała się iskrą do zmiany prawa na terenie USA. Jednocześnie to właśnie ta historia stała się bronią w walce o odzyskanie setek dzieci, które wychowywały się w rodzinach wielokulturowych i zostały porwane. Co ciekawe, jest to książka bez wątpienia opowiadająca o wielkiej traumie, z której pozbierać się jest naprawdę ciężko, ale jednocześnie o wybaczeniu. Wybaczeniu najbliższej osobie, która jednocześnie okazała się być katem.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje