Najlepsza książka 2015? Czytamy „Księgi Jakubowe”!

Po wręczeniu tksiegi-jakuboweegorocznej nagrody Nike – pojawiła się kolejna, ciekawa propozycja do przeczytania. Choć „Księgi Jakubowe” miały premierę w 2014 roku – teraz znów jest o nich głośno. Ci, co nie zdążyli ich przeczytać – najwyższa pora na nadrobienie zaległości i poznanie wyróżnionej książki Olgi Tokarczuk.

Polskie pisarki współczesne nie mają łatwego zadania, wiele osób oczekuje od nich bowiem przede wszystkim nieskomplikowanej literatury poświęconej uczuciom. Pisanie o rzeczach bardziej ambitnych jest przeznaczone dla mężczyzn i każda pisarka, która decyduje się na taki krok musi liczyć się z tym, że przekracza bramy świata, w którym przyjdzie jej rozpychać się łokciami, aby znaleźć dla siebie miejsce. Na szczęście, nie każdą to odstrasza, a przykładem autorki książek, która za nic ma ograniczenia typowe dla ?prozy kobiecej? jest, między innymi, Olga Tokarczuk. Inteligentna, chętnie tłumaczona, nieprzewidywalna i niezmiennie poszukująca zachwyca na wiele sposobów, ?Księgi Jakubowe? mają zaś szansę na zaliczenie do listy najlepszych jej dzieł.
Trudno wskazać głównego bohatera tej wielowątkowej powieści, której objętość liczy sobie około tysiąca stron. Może być nim poetka Elżbieta Drużbacka wiodąca dysputy o literaturze, może być nim jednak również przystojny i charyzmatyczny Żyd Jakub Lejbowicz Frank, który pojawia się na Podolu, aby przeprowadzić prawdziwą rewolucję w sercach i umysłach swoich braci. Jest to przy tym nie tylko znakomita powieść historyczna, ale i powieść poświęcona historii.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: ObyczajProzaRekomendowane

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje