Moja krótka historia

moja-krotka-historia-b-iext24223006Stephen Hawking to bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych i znanych postaci nauki w ostatnich dziesięcioleciach. Urodzony w trzechsetną rocznicę urodzin Galileusza naznaczony został wyjątkową wiedzą i możliwościami. Nauki ścisłe towarzyszyły mu od małego, gdyż na tym polu rozwijały go również zajęcia w domu rodzinnym.

Bardzo szybko Hawking wykazywał się swoimi wyjątkowymi możliwościami oraz ogromną wiedzą, która przyswajał w ekspresowym tempie. Tak stał się jednym z najsłynniejszych naukowców ostatnich dziesięcioleci, również ze względu na osobisty dramat, który dotknął go gdy skończył 21 lat. Pojawiły się dziwne objawy w postaci osłabieni i omdleń. Diagnoza była dla niego szokiem. Okazuje się, że cierpi na jedną z nieuleczalnych chorób, z którą nie można sobie poradzić. Stwardnienie rozsiane boczne dramatycznie zmieniło jego życie doprowadzając do całkowitego paraliżu. Mimo tego nie poddał się i dalej walczył ze sobą oraz swoimi możliwościami. Stał się jednym z najwybitniejszych naukowców.

W książce Moja krótka historia sam przedstawia wspominaną wyżej historię. Jest to doskonała pozycja, którą czyta się jednym tchem. Wyjątkowość tego człowieka zawarta w skromnej książce, gdzie stara się również zwracać czytelnikowi uwagę na jego przemyślenia oraz marzenia. Oparta na faktach, wzruszająca i jednocześnie budująca książka.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje