Michael Bar-Zohar „Mossad”

Spiski, szpiedzy i trudne misje wydawały się do tej pory zarezerwowane jedynie dla dzielnego agenta brytyjskiego wywiadu. Okazuje się jednak, że w rzeczywistym świecie wielu było agentów, których dokonań nie powstydziłby się sam agent 007. Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb to poruszający i przy tym niezwykle wciągający dokument, który przedstawia kulisy działania jednego z najlepszych tajnych wywiadów na świecie.

mossadZ kart książki można dowiedzieć się nie tylko o przeprowadzonych przez lata akcjach, które z góry zdawały się być skazane na niepowodzenie. Wyczerpująco jest też przedstawiona historia organizacji, a dodatkowe wywiady z dowódcami dodają jeszcze pikanterii całej opowieści.  W poszczególnych rozdziałach ze szczególna starannością odtworzone są również najciekawsze akcje. Z książki można więc dowiedzieć się o przechwyceniu Eichmanna, uratowaniu etiopskich Żydów czy wreszcie o zniszczeniu syryjskich instalacji nuklearnych. Książka momentami trzyma w takim napięciu, że trudno się od niej oderwać.

Do czytania zaś zachęca jeszcze dodatkowo fakt, że opowiedziane w książce historie wydarzyły się naprawdę. Lektura obowiązkowa dla miłośników militariów, zagadek, osób zafascynowanych historią najnowszą. Książka powinna również przypaść do gustu miłośnikom dobrych reportaży, literatury faktu i jednocześnie fanom powieści kryminalnych. Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb to świetny dokument trzymający w napięciu jak mistrzowsko napisany kryminał.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Michael Bar-Zohar "Mossad", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje