Cassandra Clare „Mechaniczny Książę”

„Mechaniczny Książę” autorstwa Cassandry Clare to kontynuacja znakomitej powieści fantastycznej „Mechaniczny Anioł”, która stała się w krótkim czasie światowym bestsellerem w swoim gatunku. Premierowy tytuł przedstawia dalsze losy głównej bohaterki, która ukrywa się w podziemiu wiktoriańskiego Londynu.

Mechaniczny KsiążęMechaniczny Książę to walka Tessy o bezpieczeństwo jakie znalazła u Nocnych Łowców jest pozorem. Grupa opozycjonistów z Clave próbuje obalić stanowisko Chalotte, a to pociągnęłoby za sobą wyrzucenie kobiety na bruk. Zagrożenie wydaje się być poważne, Tessa obawia się o swoją pozycję. Jeśli trafi na ulicę jej losem pokieruje Mistrz, wykorzystując dziewczynę do własnych interesów.

Z czasem okrywa prawdziwe powody konfliktu między Mistrzem a grupą Nocnych Łowców i dowiaduje się szczegółowych informacji na temat swojego pochodzenia.

Autorka wplata w tę historię także miłość Tessy do Willa, odpowiada na pytanie kim jest i skąd naprawdę pochodzi dziewczyna i czy odkryte prawy nie narażą jej przyjaciół na poważne niebezpieczeństwo ze strony Mistrza.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Cassandra Clare "Mechaniczny Książę", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Fantastyka

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Waldi pisze:

    Bałem się, że dalsza część do ?Mechanicznego Anioła? nie będzie już tak porywająca, ale na szczęście się myliłem. Chyba nawet uważam, że ?Mechaniczny książę? jest jeszcze ciekawszy, bo akcja znacznie posuwa się do przodu. Mam nadzieję, że to nie koniec tej historii i autorka wyda jeszcze kolejne części.

Zostaw recenzje