Musierowicz Małgorzata „McDusia”

„McDusia” to młodzieżowa powieść autorstwa Małgorzaty Musierowicz, a przy tym kolejny tom „Jeżycjady”. Książka od dawna była oczekiwana przez polskie czytelniczki, bo swoją kilkukrotnie przesuwaną premierę miała dopiero w październiku 2012r. Tym razem autorka przenosi nas do okresu bożonarodzeniowego, w okresie którego bohaterka oczekuje na ślub Adama i Laury.

McDusiaW Poznaniu po raz kolejny pojawia się córka Kreski, tj. Magda, ale dziewczyna przyjeżdża do miasta, aby posprzątać pokój po niedawno zmarłym pradziadku. Wszystkie wydarzenia o jakich pisze Musierowicz leżą u podstaw Magdy i unoszącego się w powietrzu ślubu. Niestety, od zawsze nad rodzinnymi małżeństwami ciąży fatum, chociaż odmieniona przez miłość do chłopaka Laura wydaje się nad wyraz spokojna.

Zdaniem polskim czytelniczek książka to kolejna doskonała powieść pisarki, która wpisuje się w kanon lekkich i życiowych historii Małgorzaty Musierowicz. Książka wzrusza, bawi i szokuje. „McDusia to dziś jedna z najlepiej sprzedających się powieści młodzieżowych w Polsce.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Musierowicz Małgorzata "McDusia", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Dla młodzieży

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (3)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. blanka pisze:

    idealna propozycja dla młodzieży! Dzięki niej udało mi się nakłonić córkę do czytania, która postanowiła poznać całą ?Jeżycjadę?! Oby na naszym rynku ukazywało się więcej tak wartościowych pozycji, które mają wiele do przekazania młodemu człowiekowi. Sama też chętnie zatopiłam się w lekturze:)

  2. pola pisze:

    Mam naście lat i z ogromnym zainteresowaniem czytałam tę książkę:) Ogólnie bardzo lubię twórczośc Małgorzaty Musierowicz właśnie dlatego, że tworzy głównie dla nastoletnich odbiorców. Mam na półce nad łóżkiem całą Jeżycjadę, więc nic dziwnego, że ?McDusia? tak szybko podbiła moje serce:)

  3. Fanka Musierowicz:) pisze:

    ?Jeżycjada? to obowiązkowa lektura dla młodzieży i mam tutaj na myśli wszystkie tomy, które zaliczają się do tej serii. W ?McDusi? można znaleźć wszystko to, za co kochamy Musierowicz. Perypetie poszczególnych bohaterów na pewno okażą się bliskie niejednemu młodemu czytelnikowi, co jest wielkim atutem książki.

Zostaw recenzje