Marsjanin – książką, z którą odlecisz

marsjanin_weirKsiążka ?Marsjanin? – autorstwa Andy’ego Weir’a – w cudowny sposób przenosi czytelnika w świat kosmosu i podniebnych podbojów, czyli ten obszar, który dla większości z nas znajduje się poza zasięgiem ręki. Jej głównym bohaterem jest Mark Watney ? pierwszy człowiek, któremu dane było stanąć na Marcie. Nagle staje przed nim jeszcze większe wyzwanie niż podróż na Czerwoną Planetę ? musi walczyć o własne życie.

Watney bierze udział w ekspedycji na Marsa. Zdobywców zaskakuje straszna burza piaskowa, która rani głównego bohatera. Kiedy budzi się po utracie przytomności, spostrzega, że został sam. Wokół nie ma nikogo, kto mógłby mu pomóc. Do tego obóz jest całkowicie zniszczony, a zapasy żywności nie wystarczą na długo.

Nie będę zdradzać jak rozwija się akcja i jakie jest jej zakończenie. Mogę natomiast podkreślić, że książka jest naprawdę doskonała. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Na jej podstawie powstał film i to wyreżyserowany nie przez byle kogo, bo słynnego Ridleya Scotta.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: FantastykaThriller

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje