Mark Owen „Niełatwy dzień”

Niełatwy dzień” autorstwa Marka Owena to niepowtarzalna okazja do przeniesienia się do szyku żołnierzy, którzy pracowali nad unieszkodliwieniem Osamy Bin Ladena – największego terrorysty historii współczesnej.

Niełatwy dzień„Niełatwy dzień” jest jedynym dokumentem – relacją z działań militarnych amerykańskiej grupy Navy SEAL. W książce zawarto całą kontrowersyjną prawdę o ataku opowiedzianą przez komandosa, który brał udział w przeprowadzeniu całej akcji, tj. Marka Owena.

Całemu przedsięwzięciu nadano kryptonim „Trójząb Neptuna”, której czytelnik może się z bliska przyglądać. Owen brał udział w kompletnych, morderczych przygotowaniach razem ze swoimi najbliższymi kompanami i ich przebieg również dokładnie opisał w książce.  Autor przenosi nas również na samą wyprawę, pokazuje także katastrofę helikoptera, która miała pokrzyżować plany amerykańskim żołnierzom w zabójstwie Osama Bin Ladena.

Owen opowiada w „Niesławnym dniu” również kulisy całego konfliktu terrorystycznego i wskazuje na to w jaki sposób rekrutowani są żołnierze do najlepszych, specjalnych jednostek SEAL. Na końcu poznajemy przebieg akcji rozprawienia się z terrorystą krok po kroku, bez żadnej cenzury.

Poza tym dokument to także historia jak Stany Zjednoczone prowadziły szkolenia młodych, silnych mężczyzn na maszyny, które muszą przezwyciężyć każdy strach, ból i cierpienie. W relacji znalazły się również zapisy wielu misji, które zostały celowo pominięte przez media ze względu na swoją dozę brutalności.

Książka w chwilę po premierze znalazła się w czołówce amerykańskich bestsellerów ostatnich lat.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (4)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

 1. kazik pisze:

  na początku dość sceptycznie potraktowałem tę książkę, ale zupełnie niepotrzebnie. To faktycznie bardzo dobry dokument, który przypadnie do gustu każdemu, kto interesuje się współczesną historią. Myślę, że to także obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce doweidzieć się czegoś więcej, czegoś poza medialnymi informacjami.

 2. Tomek pisze:

  Tytuł jest dość delikatnym określeniem całej tej akcji związanej z Osamą Bin Ladenem. W mediach nie przedstawiono tego wydarzenia tak dokładnie, jakbym tego sobie życzył. Z tego względu chętnie sięgnąłem po prezentowaną pozycję, dowiadując się z lektury wielu istotnych informacji, które pomogły mi zrozumieć całą akcję.

 3. gregory pisze:

  Ten konflikt terrorystyczny wciąż wywołuje wiele emocji, i nic w tym dziwnego. Wspaniała sprawa, że ktoś zdecydował się, aby dokładnie opisać akcję unicestwiania terrorysty. Ogólnie interesuję się taką tematyką, więc jest to pozycja jak najbardziej dla mnie. Na pewno jeszcze nieraz do niej wrócę.

 4. Ulaaa pisze:

  Pamiętam czasy, w których Osama Bin Laden pojawiał się we wszystkich mediach na pierwszym planie. To chyba najdokładniejsza książka opowiadająca o tych kluczowych wydarzeniach. Coś w sam raz dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej, czegoś poza ogólnodostępnym przekazem medialnym.

Zostaw recenzje