Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska „Irena”

„Irena” to zaskakująca i przejmująca powieść autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej i Basi Grabowskiej, która na początku października pojawiła się na półkach sklepowych i dziś jest już uznawana za polski bestseller. Historia Jagny, Ireny i Doroty urzekła już setki kobiet w całej Polsce.

IrenaW powieści Irena czytelnik poznaje losy jednego pokolenia kobiet, starszej matki – Doroty, dorosłej córki Jagny i Ireny – bijącej szczerą mądrością „babci”. Jagna to nieco samotna kobieta, która poświęciła się w całości swojej karierze zawodowej, ale jej matka uważa, że sukcesy w firmie to tak naprawdę przejaw korporacyjnego zniewolenia.

Dorota chce, aby córka w końcu ustabilizowała się emocjonalnie i założyła rodzinę. Córka niechętnie jednak rozmawia na ten temat z matką, odczuwa brak akceptacji, przeczuwając, że problem w ich relacjach leży gdzieś głębiej.

Okazuje się, że Jagna to drugie dziecko Jagny; wcześniej był chłopiec, który zmarł przy porodzie o czym nigdy nie wiedziała. Matka nie potrafiła nigdy pogodzić się ze swoim losem i z czasem oddala się od córki. Jagna nie jest w stanie znieść toksycznej relacji i odcina się od matki. Problemy kobiet próbuje załagodzić Irena, przekonując Dorotę, aby w końcu pogodziła się ze śmiercią chłopca i spróbowała naprawdę pokochać swoją córkę.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska "Irena", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Hania pisze:

    Literatura kobieca w najlepszym wydaniu ? zresztą, takie autorki po prostu nie mogą zawieść! Absolutnie kocham tę pozycję i jeszcze wiele razy z sentymentem będę do niej powracać. Polecam ją również wszystkim panom, bo wbrew pozorom, nie jest to wyłącznie typowa literatura kobieca.

Zostaw recenzje