Richard Dawkins „Magia rzeczywistości”

„Magia rzeczywistości” Richarda Dawkinsa to poprowadzona książka popularnonaukowa skierowana tym razem w stronę nieco młodszych czytelników. Autor przekazuje w swoim dziele zagadki natury i najdoskonalszych osiągnięć człowieka na przestrzeni lat. „Magia rzeczywistości” to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą obalić mity związane z cudami, niezrozumiałymi zjawiskami i szeroko rozumianą kulturą religijną.

Magia rzeczywistościMagia rzeczywistości to doskonała lektura dla nastolatków, którzy szukają rozwiązań fundamentalnych problemów naukowych w sposób możliwie przystępny, angażując do granic możliwości młodego czytelnika. Od książki trudno się oderwać, ponieważ autor konfrontuje wiele mitów z potwierdzonymi faktami, zmuszając do zupełnie nowego spojrzenia na naukę. Dowodzi przy tym, że weryfikowanie rzeczywistości w sposób odrzucający intelektualne lenistwo to zadanie ambitne i pasjonujące.

Książka osiągnęła sukces na całym świecie. Jej doskonały wynik potwierdzają tłumaczenia na kilkadziesiąt języków oraz lista bestsellerów amerykańskiego Amazona.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (2 ocen)
Richard Dawkins "Magia rzeczywistości", 3.0 out of 3 based on 2 ratings

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Dla młodzieży

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje