Persson Leif GW „Linda”

Kolejny doskonały kryminał jednego z mistrzów skandynawskiego pióra. „Linda” Perrsona Leifa GW to jedna z pozycji, która znajduje swoje miejsce wśród bestsellerów w swoim gatunku. Sukces książki to efekt przede wszystkim idealnemu prowadzeniu narracji, która nadaje niepowtarzalny, nieco satyryczny charakter policyjnemu śledztwu. 

LindaLinda to historia, która zawładnęła Europą. W książce poznajemy krótką historię niewielkiego, szwedzkiego miasteczka, w którym na pozór życie płynie wolniej niż gdziekolwiek indziej. Urokliwą ciszę przerywa jednak  tajemnicze morderstwo kobiety. Chociaż przy jej ciele policjanci odnajdują wiele śladów, to rzeczywistych motywów i poszlak wyraźnie brakuje.

W swej bezradności, miejscowi funkcjonariusze sięgają po pomoc specjalistów kryminalistyki ze Sztokholmu. Okazuje się jednak, że nawet im nie udaje się odkryć żadnych dowodów, które nadałyby bieg dalszemu śledztwu.

Jednym z powodów jest z pewnością główny inspektor, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków w należyty sposób. Przełomem w śledztwie stają się z czasem wyniki DNA wszystkich mieszkańców miasteczka.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Persson Leif GW "Linda", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Kryminał

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Mariusz pisze:

    Skandynawskie kryminały zawsze mnie pozytywnie zaskakują, tak też było w przypadku ?Lindy?. Autor jest mi doskonale znany, więc właściwie wiedziałem, że będzie to zajmująca lektura. Nie lada zaskoczeniem był dla mnie nieco satyryczny charakter książki, który jednak znakomicie pasował do całości.

Zostaw recenzje