Małgorzata Kalicińska „Lilka”

Powieść obyczajowa „Lilka” to tytuł, który od maja 2012r. zagościł w sercach tysięcy kobiet w całym kraju. Nowa książka znakomitej pisarki Małgorzaty Kalicińskiej przedstawia nowoczesną definicję miłości i przygląda się podstawowym wartościom człowieka. Przepełniona ciepłą narracją lektura opowiada o losach dziewczyny, której drogę wypełniają słodkie zakręty i gorzkie wzgórza.

LilkaLilka to na dobrą sprawę historia dwóch sióstr, które niespecjalnie przepadają za swoim towarzystwem. Splot kolejnych wydarzeń zacieśnia jednak między nimi coraz silniejszą więź, ale z czasem muszą się rozstać.

Pozostawiona sobie Marianna to kobieta, która przeżyła wiele bolesnych chwil i rozstań, które jednak nadają nowy tor jej życia. Autorka w niespotykany dotąd sposób przedstawia świat wartości, które w dzisiejszych czasach gdzieś ulatują, wzruszająco ujmując przyjaźń i miłość.

Na czytelniczki czeka historia, z którą trudno się nie utożsamić. „Lilia” to urokliwa opowieść o niekiedy gorzkim życiu, pełnym trudnych do przejścia wzgórz i wzruszeń, które torują los wydarzeń. To książka, która pozwala na spojrzenie wgłąb siebie i ocenienie otaczającej nas rzeczywistości z nieco innej perspektywy.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Małgorzata Kalicińska "Lilka", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (4)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

 1. wiolka pisze:

  Małgorzata Kalicińska należy do grona moich ukochanych pisarek, które jak dotąd nigdy mnie nie zawiodły. W ?Lilce? znalazłam wszystko to, za co uwielbiam Kalicińską. Dodam jeszcze, że chyba pierwszy raz tak bardzo zżyłam się z jakąś bohaterką, po prostu urzekły mnie jej kolejne losy.

 2. Paulina pisze:

  Małgorzaty Kalicińskiej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się polską literaturą. Poznałam jej twórczość już jakiś czas temu i muszę przyznać, że autorka wciąż trzyma wysoki poziom. ?Lilka? zresztą jest tego znakomitym przykładem, który spotkał się w naszym kraju ze sporym powodzeniem.

 3. mania pisze:

  Obok Katarzyny Grocholi, Małgorzata Kalicińska to moja druga ulubiona polska pisarka:) Baardzo się cieszę, że jej książki wciąż rozchodzą się niczym przysłowiowe świeże bułeczki. ?Lilka? to kolejny dowód na literacki talent mojej ukochanej pisarki. Jako wierna fanka powieści Kalicińskiej mogę śmiało stwierdzić, że się nie zawiodłam!

 4. pati pisze:

  Powieści obyczajowe to mój literacki konik, właśnie takie książki najczęściej przyciągają moją uwagę. Jeśli chodzi o ?Lilkę?, to jej fabuła jest naprawdę bardzo ciekawa i powinna zainteresować również mężczyzn. Podkreślam to, bo wiem, że panowie na ogół niechętnie sięgają po książki będące kobiecą literaturą.

Zostaw recenzje