Masłowska Dorota „Kochanie zabiłam nasze koty”

„Kochanie zabiłam nasze koty” to nowa, z niecierpliwością wyczekiwana przez czytelników powieść Doroty Masłowskiej. W poprzednich pozycjach autorka wnikliwie, ale z młodzieńczą lekkością przyglądała się polskiej, szarej rzeczywistości. Dowcipne i celne spostrzeżenia sięgnęły daleko, a książka trafiła do wielu czytelników. Tym razem szykuje się prawdziwy bestseller.

kochanie zabiłam nasze kotyKochanie zabiłam nasze koty to powieść traktująca tym razem polską klasę średnią, tj. młodych i zamożnych ludzi, którzy nie wiedzą co do końca robi ze swoim życiem, nie mając pomysłu na kolejny poranek. Autorka przygląda się losom „średniaków”, ich wyglądowi, mieszkaniom i mentalności – bez znaczenia gdzie mieszkają i skąd pochodzą.

Książka to doskonała ilustracja większej części polskiego społeczeństwa, która z dystansem traktuje błędy, potknięcia i brak zrozumienia klasowego w kraju. Satyryczne spojrzenie na Polskę pozwala lepiej zrozumieć naszą mentalność, obyczaje i zwyczaje. Wygląda na to, że takiego głosu w literaturze brakowało polskim czytelnikom.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Masłowska Dorota "Kochanie zabiłam nasze koty", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Proza

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (3)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. iza pisze:

    Dorota Masłowska wciąż jest w świetnej formie! ?Zabiłam nasze koty? to najlepszy dowód na to, że przyszłość polskiej literatury powinniśmy widzieć w jasnych barwach. Zawsze podziwiam przede wszystkim ogromny kunszt słowa Masłowskiej, tutaj również nie zawiodłam się formą powieści.

  2. w.o. pisze:

    Masłowska to prawdziwa mistrzyni, która potrafi wykreować taki świat literacki, od którego nie można się oderwać na długo po skończonej lekturze. ?Kochanie zabiłam nasze koty? to książka, o której nie da się tak po prostu zapomnieć, odkładając na półkę wraz z doczytaniem ostatniej kartki. POLECAM!

  3. ALEK pisze:

    Jestem fanem Masłowskiej od czasu jej literackiego debiutu. Każda pozycja tej autorki jest godna uwagi, nieważne czy decyduje się na prozę, czy na dramat. ?Zabiłam nasze koty? to bardzo trafne odzwierciedlenie naszej polskiej rzeczywistości. Siłą rzeczy, książka chwilami zmusza do gorzkich refleksji.

Zostaw recenzje