Jeremy Clarkson „Moje lata w Top Gear”

Jeremy Clarkson ma specyficzne spojrzenie na świat, o czym przekonał się każdy, kto sięgnął po któryś z jego bestsellerów. Jednym słowem, powyższy uważał, że otaczająca nas rzeczywistość jest na tyle zagadkowa, frustrująca i niezrozumiała, że najbardziej to przypomina? dom wariatów i to taki, który prowadzą inni wariaci. Niemniej, jego najnowsze dzieło pt. ?Moje lata w Top Gear? to coś innego i to zupełnie.

moje-lata-w-top-gearZakamarki Top Gear

Początki Top Gear były standardowe ? przynajmniej jak na amerykański standard w telewizji ? zwykły program motoryzacyjny oraz zwykły magazyn ilustrowany, które to zdobywały popularność, zachwycały kolejnych widzów i zmieniały obliże amerykańskiej motoryzacji. Wtedy to właśnie, wyżej wymieniony postanowił zbudować swoją siedzibę na terenie dawnego lotniska, z której to świat Top Gear miał być zarządzany.

Jak wyszło? A no tak, że to właśnie tam Clarkson odnalazł siebie, pracując, bawiąc się i dążąc do osiągnięcia jeszcze większego sukcesu. Wtedy to też powstał Top Gear Live, w ramach którego autor oraz jego przyjaciele jeździli po całym świecie, podbijając kolejne serca fanów i osiągając jeszcze większy przepych, jeszcze lepszy status materialny i jeszcze lepsze życie. Jeremy Clarkson wiedział jednak, że chwile te nie mogą trwać wiecznie, dlatego też ? podczas owych wojaży ? nieustannie pisał, gromadząc aż sto piętnaście felietonów o tym, jak życie w Top Gear mogło zaskakiwać.

Brytyjski humor, ironia i anegdoty

?Moje lata?? to lektura stricte rozrywkowa, przepełniona brytyjskim humorem, ironią, zabawnymi anegdotami oraz wszystkim tym, czego od takiego autora można oczekiwać. Mało tego, całość podana jest tak, że czytelnik ma wrażenie, iż przenosi się po prostu do studia i słucha Clarksona na żywo, który opowiada o swoim życiu codziennym, przeplatanym z szeroko rozumianą motoryzacją. Jedyny zarzut, jaki do tej pozycji można natomiast mieć, to fakt, iż jest to niejako powtórka z poprzednich tomów felietonów Clarksona, ale prawdziwym fanom najlepszego programu motoryzacyjnego świata przeszkadzać to absolutnie nie powinno!

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Jeremy Clarkson "Moje lata w Top Gear", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Obyczaj

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje