Jak niedobrze być miłym?

bycie-milym-to-przeklenstwo  Autorka stawia bardzo kontrowersyjną tezę w swojej książce. Twierdzi ona bowiem, że bycie miłym w dzisiejszym świecie to wielkie przekleństwo, z którym trzeba umieć sobie radzić. Jeśli sami się przez chwilę nad tym zastanowimy, przyznamy autorce z pewnością rację. W końcu bycie miłym to w dzisiejszym świecie nieposiadanie własnego zdania, bycie popychadłem, czy nawet bycie pomijanym w różnych ważnych sytuacjach życiowych.

Osoba miła musi sobie uzmysłowić, że jest miła i jakie płyną z tego konsekwencje. Musi też trochę lepiej poznać siebie i w świadomy sposób określać własne potrzeby i dążenia. Osobom niemiłym bardzo często przychodzi to zupełnie naturalnie, ale osoba miła musi sobą odpowiednio sterować, aby nie dać się oszukać. W gruncie rzeczy chodzi tutaj o to, by być miłym nie tylko w stosunku do swojego otoczenia, ale także w stosunku do samego siebie.

Książka napisana jest w przyjemny i zabawny sposób, ponieważ autorka sama jest miła i przykłady, jakimi obrazuje swoje tezy, są zwykle bardzo autoironiczne.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: KomediaPoradniki

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje