Graj w zielone!

pij-zieloneWspółczesna dietetyka to niestety w znacznie większej mierze szereg wydumanych mód niż w jakakolwiek przemyślana forma zdrowego odżywiania się. Osoba poszukująca sposobu na lepsze dietę i tym samym lepsze życie bombardowana jest non stop różnego rodzaju wydumanymi wymysłami typu diet z ananasa, głodówkami interwałowymi, informacjami o magicznym wpływie pietruszki na absolutnie wszystko i teoriami, których strach się bać.

Podobnie zaczęła się kariera tak zwanych diet zielonych, do których odwołuje się książka ?Pij zielone. Soki, koktajle i smoothies?. Ktoś doszedł do wniosku, że zielone to kolor natury, natura wielkim poetą była, więc koniecznie należy jeść wszystko, co jest zielone. W tym jednak wypadku trafiło się ślepej kurze ziarno, bo nawet jeśli osoby pojawiające się u źródła nowej mody na zielone nie mają najzieleńszego pojęcia o żywieniu, tym razem stworzyli coś realnie dobrego. Zielone warzywa i owoce faktycznie są bardzo zdrowe i zawierają wiele składników, których brak współczesnemu człowiekowi. Ich jedyną wadą zazwyczaj jest smak, do którego trzeba się przyzwyczaić.

Ta pozycja zbiera jednym miejscu masę przepisów, czasami z udziałem innych warzyw i owoców, dzięki którym jedzenie zielonego nie musi być wcale nieprzyjemne.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: KuchniaPoradniki

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje