Markus Flohr „Gdzie sobota jest niedzielą. Niemiecki student w Izraelu”

Pasjonująca i jedna z niewielu książek wydanych w języku polskim, która jest wiernym obrazem współczesnego Izraela. Historia młodego, pochodzącego z Niemiec studenta to pełen pasji, dowcipu i osobistych  refleksji reportaż, który na długo nie pozwala o sobie zapomnieć. 

Gdzie sobota jest niedzieląGdzie sobota jest niedzielą to dziś jedna z najszybciej znikających książek z półki literatury podróżniczej i dokumentalnej. Reportaż jaki powstał na podstawie prywatnych zapisów młodego Markusa Flohra do Jerozolimy to historia, która pozwala inaczej spojrzeć na stereotypowy obraz Żyda i obalić kilka popularnych w europejskiej kulturze mitów.

Chłopak powoli dostosowuje się do panujących w Izraelu obyczajów, uczy się reguł spożywania koszernego jedzenia i odbywa krótkie kursy arabskiego dla osób początkujących. W międzyczasie musi odnaleźć się w schronie podczas militarnego ataku, odkrywa uroki izraelskich kobiet, w którym pomaga mu charakterystyczny nos, przez który często uważany jest za miejscowego.

Nieczęsto zdarza się, aby ktoś w tak lekki sposób opowiadał o narodowych i kulturowych nieporozumieniach, burzliwej polityce i religii.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Markus Flohr "Gdzie sobota jest niedzielą. Niemiecki student w Izraelu", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Podróże

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (2)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Marek pisze:

    Doskonała, lekka pozycja obowiązkowa dla wszystkich „uprzedzonych”

  2. Radek pisze:

    Mocny reportaż, coś w sam raz dla osób, które poszukują prawdziwego dokumentu. Urzekł mnie sam styl książki, który nie jest wolny od dowcipnych wstawek ? dzięki czemu łatwiej się ją czyta. Cieszę się, że miałem możliwość poznawania Izraela wraz z głównym bohaterem, który nijako ?użyczył? mi swoich oczu.

Zostaw recenzje