Smith Sally Bedell „Elżbieta II”

„Elżbieta II” autorstwa  Sally Bedell Smith to doskonale nakreślona powieść biograficzna fascynującej królowej i kobiety, która wyprowadziła Wielką Brytanię z bitew militarnych i polityczno-gospodarczych rewolucji w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat z niespotykaną dotąd klasą i determinacją.

Sally Badell "Elżbieta II"Elżbieta II to historia Elżbiety Aleksandry Marii  Windsor, którą pisarka przedstawia na początku jako małą dziewczynkę, a z czasem dorastającą i kochliwą nastolatkę.

W powieści spotykamy ją także jako kobietę, która zajmuje się naprawą wojskowych ciężarówek i towarzyszy Churchillowi w dniu zakończenia II wojny światowej. W biografii czytelnik staje się świadkiem tego jak królowa dzieliła swoje obowiązki między wychowywaniem dzieci, a kierowaniem Wielką Brytanią. Pisarka w doskonały, wyszukany sposób wprowadza naszą wyobraźnię za złocone drzwi salonów i pozwala przyjrzeć się życiu prywatnemu Elżbiety II.

Książka to dziś jeden z bestsellerów na polskich półkach z biografiami, a to dzięki skrupulatnie przygotowanej historiach, niedostępnych dotąd materiałach i osobistych wywiadach z Elżbietą Aleksandrą Marią Windsor.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Smith Sally Bedell "Elżbieta II", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (1)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Aleksandra pisze:

    Powieści biograficzne to nie jest mój konik, ale ?Elżbieta II? zainteresowała mnie dzięki postaci samej Królowej Elżbiety. Nie zdawałam sobie sprawy, że jej życie jest tak fascynujące, a ona sama musiała stawić czoła wielu przeciwnościom. W książce została ona ukazana jako kobieta, która boryka się z problemami znanymi każdej z nas.

Zostaw recenzje