Dzieci 44

dzieci-44-b-iext25469432Walcząca w 1944 roku Warszawa to bez wątpienia obraz, który został w pamięci tych, którzy przeżyli już na całe życie. Walki, które się tam toczyły były niezwykle krwawe i niosły za sobą zniszczenia całego miasta. Na temat  powstania napisano już masę różnorakich książek. Jednak ta, którą przygotowała Jerzy Mirecki zdaje się być naprawdę wyjątkowa. To publikacja, w której przedstawione są wspomnienia dzieci, które powstanie przeżyły i widziały je z bliska.

Autor przez długie lata poszukiwań i badań starał się gromadzić wspomnienia dzieci z tego okresu. W ten sposób otrzymujemy wyjątkowy obraz powstania, z zupełnie innej perspektywy. Widzimy to co widziały oczy małych dzieci, które musiały widzieć śmierć, cierpienie i zniszczenie. Wiele z nich nadal mocno pamięta te traumatyczne przeżycia oraz swoją walkę o przeżycie w czasie walk, które toczyły się w Warszawie.

Nawet jeśli wydaje się nam, że nasza wiedza na temat powstania jest już bardzo rozległa warto sięgnąć po książkę Dzieci 44, jest to bowiem naprawdę wyjątkowa pozycja, która niesie za sobą niesamowite wspomnienia. Warto również docenić pracę autora, który długi czas drążył temat poszukując dzieci żyjących w czasie powstania, które teraz po wielu wielu latach chciałyby opowiedzieć swoje przeżycia z tragicznego tamtego okresu.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumenty

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje