Diaspora

diaspora-b-iext27751034Fanasty przyszłych wieków to popularna tematyka, która w książkach sprzedaje się bardzo dobrze. Na ten temat decyduje się również postawić Greg Egan, który przygotował wyjątkową książkę pod tytułem Diaspora. Przenosi nas o kolejne 1000 lat do przodu, gdy ludzkość jest już zupełnie inna niż nam współcześnie znana.

Ludzie w zdecydowanej większości wybrali nieśmiertelność, która w ich czasach rzeczywiście stała się faktem. Cały układ słoneczny połączony jest ze sobą siecią sond, satelitów i serwerów, które funkcjonują życiem różnych istot. Poza nieśmiertelnymi nadal żyją bowiem również anachroniczni ludzie, którzy zdecydowali się pozostać na ziemi. Gdy w ich życiu pojawia się kataklizm również nieśmiertelni zauważają, że może coś im grozić. Ciekawa książka, która snuje wyjątkowe, możliwe że prawdopodobne wizje, które prędzej czy później się ziszczą.

Dla miłośników literatury fantasy książka będzie na pewno ciekawa, dlatego warto, by po nią sięgnęli. Osoby, które są przeciwnikami takiej literatury na pewno przy książce Diaspora się nie odnajdą i nie jest to dobra dla nich pozycja. Jest jednak dość duża grupa miłośników literatury fantasy, którzy uważają tą książkę za doskonałą i starają się budować jej popularność.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Diaspora, 3.0 out of 3 based on 1 rating

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Fantastyka

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje