Czym jest kreatywność?

mysl-jak-sherlock-holmesWedług powszechnej i wciąż rozprzestrzenianej opinii, kreatywność jest cechą umysłu ludzkiego, jedni ją mają a innym jej zwyczajnie brak. Według Marii Konnikova, która napisała książkę „Myśl jak Sherlock Holmes”, kreatywność to cecha której można się nauczyć.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Sherlock Holmes był geniuszem, on sam natomiast uważał swoją pracę jako coś oczywistego. My uważamy, że jest geniuszem w tym co robi, on sam wiedział doskonale, że to jedynie rezultat ciężkiej pracy nad umysłem. Wielu sądzi, że nie ma na świecie drugiego Sherlocka Holmesa, a jedynie posiadamy zmysłowość doktora Watsona, czyli osoby będącej obserwatorem genialnych wyczynów Holmesa.

Książka ?Myśl jak Sherlock Holmes?, to swego rodzaju kompendium wiedzy o ludzkich mózgach, to przyrząd służący do odkrywania wszystkich możliwości naszego umysłu na nowo.

Maria Konnikowa w swojej książce zestawia dwa najważniejsze czynniki: wiedzę o psychologii człowieka oraz funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki nim każdy człowiek ma możliwość rozwoju własnego postrzegania, zgłębiania świadomości oraz doskonalenia pracy szarych komórek. Wszystko po to, aby ludzki umysł mógł być doskonałym i inteligentnym przyrządem konkluzji.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: Biografie i dokumentyKryminałPoradniki

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje