Jo Nesb? „Człowiek nietoperz”

„Człowiek nietoperz” to rozchwytywany na polskim rynku kryminał, którego autorem jest ceniony norweski pisarz – Jo Nesb?. Książka już po kilku dniach premiery stała się bestsellerem tego roku i jedną z najciekawszych pozycji w swoim gatunku. Po intrygującą historię policjanta Harrego Hole sięgnąło już kilka tysięcy Polaków.

Człowiek nietoperzCzłowiek nietoperz jest dojrzałą powieścią kryminalistyczną, której rzeczywistość osadzono w północnej części Australii – Sydney. W jednym z największych miast Australii autor przedstawia czytelnikowi norweskiego funkcjonariusza, który tymczasowo rozpatruje sprawę zabójstwa mieszkanki Norwegii – Inger Holter, która prawdopodobnie padała ofiarą planowanej zbrodni.

Policjant wraz z miejscowym służbistą próbują połączyć nieznane dotąd fakty i dotrzeć do tajemniczego mordercy. Podczas swojego pobytu w Sydney, Inger Holter poznaje miejscowe obyczaje, lokalne puby i przepełnione narkotykami dzielnice.

W międzyczasie trafia na historie dewiantów seksualnych, ale nadmiar informacji z jakim się zderzył zupełnie go przytłacza. Norweg zbyt późno łączy ze sobą na pozór oczywiste fakty i za swój błąd przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
Jo Nesb? "Człowiek nietoperz", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Kryminał

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (3)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

  1. Kamila pisze:

    właśnie tak powinien być napisany dobry kryminał! Od razu zaciekawił mnie główny wątek, który rozwijał się w zaskakujący sposób. Super, że w międzyczasie pojawiły się także inne, równie interesujące historie. Niektórzy autorzy powinni na tej podstawie uczyć się trudnej sztuki przykuwania uwagi czytelnika!

  2. Michał pisze:

    Tytuł jakoś tak od razu skojarzył mi się z Batmanem, a tu taka niespodzianka. Nie ma co kryć, jest to naprawdę porządnie napisany kryminał, koneserzy tego gatunku będą zachwyceni. Pisarza wcześniej w ogólne nie znałem, ale z przyjemnością zatrzymam się nieco dłużej nad jego pozostałymi książkami.

  3. ilene pisze:

    Fajny kryminał, który toczy się w Australii ? a ja kocham Australię:) Przeczytałam książkę w ciągu dwóch dni, bo nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła z miejsca wciągnęła mnie do dalszej akcji, którą śledziłam z wypiekami na twarzy:) Jest to książka dla najbardziej wybrednych czytelników kryminałów.

Zostaw recenzje