Braterska więź

snieg-przykryje-snieg-?Śnieg przykryje śnieg? Henrixena Levi to powieść, w której przeplata się pojęcie tajemnicy, relacji międzyludzkich oraz miłości braterskiej oraz uczuciowym oddaleniu.

Głównym bohaterem powieści jest trzydziestosiedmioletni Dan, dojrzały mężczyzna o dość burzliwej przeszłości, który wraca do rodzinnej wioski Skogli w pobliżu Kongsvinger, by towarzyszyć bratu w ostatniej drodze życia, czyli pogrzebie.
Dan w pewnym momencie znalazł się w niewłaściwym miejscu, z niewłaściwymi ludźmi, czego efektem był dwuletni pobyt w więzieniu ? kara za przemyt narkotyków. Obecnie szuka dla siebie miejsca na ziemi i zamierza na nowo rozpocząć życie.
Zagadką jest śmierć jego brata, który został znaleziony martwy w samochodzie, na terenie odziedziczonego po rodzicach gospodarstwa. Wszystko wskazuje na to, ze Jakob popełnił samobójstwo, przyczyna tego drastycznego kroku jest jednak nieznana.
Dan nie radzi sobie z sytuacją, nie może pogodzić się z tragicznym odejściem brata, tym bardziej, że podczas ostatniego widzenia nic nie wskazywało, że Jakob targnie się na własne życie. Obu braci, którzy kilka lat wcześniej w wypadku samochodowym stracili rodziców, łączyła silna i wyjątkowa więź.

?Śnieg przykryje śnieg? to powieść o emocjonalnym dojrzewaniu, psychologicznej walce z własnymi słabościami, problemem z właściwym przeżywaniem żałoby. To psychologiczny portret człowieka, który pozostał ze świadomością, że musi dokończyć zadanie, które rozpoczęli jego najbliżsi.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 0.0/3 (0 ocen)

Zobacz pozostałe bestsellery na naszej stronie:

Kategoria ogólna dla tej książki: KryminałObyczaj

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (0)

Adres Trackbacka

Zostaw recenzje