J. D. Robb „Anioł śmierci”

Nora Robert jest uważana za jedną z najlepszych, współczesnych pisarek w gatunku romansów. Teraz pod pseudonimem J. D. Robb nakreśliła kryminalną historię, która osiągnęła międzynarodowy sukces.

Anioł ŚmierciAnioł śmiercito opowieść, w której poznajemy przeplatający się los dwóch osób, które jednak pochodzą z zupełnie innych światów. Dobro i zło nigdy nie chodzą tymi samymi ścieżkami.

W „Aniele śmierci” czytelnik poznaje historię doskonałego, szalonego geniusza i zarazem wyrafinowanego zabójcy, który poluje na ofiary z ukrycia, a organom ścigania przekazuje tajemnicze wskazówki. Tajemnica jaką nosi w kolejnych zabójstwach „anioł” jest jednak na tyle ukryta, że organom ścigania nie udaje się rozwiązań zagadki przed śmiercią kolejnej z ofiar.

Sprawę zaczyna badać nowojorska policjantka  Eve Dallas, która znajduje dwa ciała  – jedno w pustym apartamencie, drugie w domu ofiary. Niestety obu zabójstw nic nie łączy, poza tym, że ktoś zadawał im duży ból przed zejściem. Porucznik znajduje z czasem jeden element, który wiąże oba zdarzenia w przeszłości. Główna bohaterka musi być silna, aby schwytać psychopatycznego „Anioła” i nie dać się zmanipulować jej kryminalnej działalności.

„Anioł śmierci” jest pozycją, która zupełnie odmienia oblicze pisarki. Ciemne, mroczne i klimatyczne opowieści trafiają jednak w gusta fanów, a to ze względu na doskonale nakreśloną narrację oraz historie, które trwale poruszają wyobraźnię. „Anioł śmierci” to pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku dobrego kryminału.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena książki: 3.0/3 (1 ocena)
J. D. Robb "Anioł śmierci", 3.0 out of 3 based on 1 rating

Polecamy także:

Kategoria ogólna dla tej książki: Kryminał

Tematyka:

RSSRecenzje użytkowników (4)

Dodaj komentarz | Adres Trackbacka

 1. krzychu pisze:

  Czapki z głów dla tej autorki ? po raz kolejny udowodniła, że świetnie odnajduje się w wielu gatunkach. Obecnie ?Anioł śmierci? jest jednym z moich ulubionych kryminałów. Mam nadzieję, że Nora Robert dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kryminałami i jeszcze nie raz mnie zaskoczy podobną pozycją.

 2. anula pisze:

  Jak najbardziej udany ?debiut? Nory Roberts pod zupełnie nowym pseudonimem! Tym tytułem autorka udowodniła fakt, że potrafi napisać praktycznie wszystko, nawet wciągający kryminał. Twórcy literatury tego gatunku mogą się od niej wiele nauczyć. ?Anioł śmierci? to obecnie jedna z moich ulubionych książek.

 3. Karol pisze:

  Właściwie przed tą książką imię i nazwisko autorki niewiele mi mówiło. Tym bardziej zatem cieszę się, że dzięki tej pozycji mogłem jednocześnie zaznajomić się z innymi propozycjami autorki. Liczę na kolejne tytuły, w których główną rolę odgrywa wciągający wątek o kryminalnym charakterze.

 4. Piotr_Wawa pisze:

  Wcale nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że ?Anioł śmierci? intryguje czytelnika już od pierwszej strony. Myślę, że głównym atutem książki są sami bohaterowie, którzy zostali znakomicie nakreśleni przez pisarkę. Czytelnik szybko się do nich przywiąże i z zapartym tchem będzie śledził kolejne etapy ich literackiego losu.

Zostaw recenzje